Najem

Do wynajmu mieszkań Lett zapraszamy wszystkich. Warunkiem koniecznym jest ukończony 18. rok życia. Przed podpisaniem umowy poprosimy cię o przedstawienie do weryfikacji twojej tożsamości, historii kredytowej oraz płynności finansowej.

W przypadku podejrzenia, że apartament użytkowany jest na rzecz działalności przestępczej lub jeśli nie płacisz terminowo za inne mieszkanie w którejś z inwestycji Lett, zastrzegamy sobie prawo niepodpisania z tobą umowy najmu. Ponadto, jeśli twój życiorys wzbudza podejrzenia natury prawnej, podpisanie umowy również może okazać się niemożliwe.

Umowa najmu dostępna jest w języku polskim i angielskim. Możemy także poglądowo udostępnić dokument w języku ukraińskim - wyłącznie w celu zapoznania się z jego treścią. Chcąc podpisać umowę, najemca musi ze zrozumieniem zapoznać się z przedstawionymi w niej warunkami.

W większości przypadków kaucja wynosi równowartość półtoramiesięcznego czynszu. Po weryfikacji możemy jednak poprosić cię o wpłacenie większego depozytu (od 2 do 3-miesięcznego czynszu) o czym zostaniesz poinformowany z góry. Jeśli masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z naszym zespołem ds. wynajmu.

Tak. Wówczas jedna z osób zamieszkujących apartament staje się głównym najemcą i odpowiada za wszelkie zobowiązania wobec Lett, wynikające z umowy (opłaty, przestrzeganie regulaminu budynku itp.). Główny najemca zobligowany jest do wskazania pozostałych lokatorów podczas podpisywania umowy oraz do dbania o aktualność listy osób zamieszkujących nieruchomość.

Tak. Nasz zarządca przejdzie z Tobą przez całą nieruchomość i omówi wszelkie potencjalne zagrożenia czy usterki. Istotne jest wskazanie ewentualnych nieprawidłowości w mieszkaniu, by nie odpowiadać za nie podczas wyprowadzki.

Standardowo proponujemy najem na 12 miesięcy. Możliwy jest też najem na 6 miesięcy w wyższej cenie.

Oferujemy mieszkania w pełni umeblowane i gotowe do wprowadzenia się. Na ten moment nie oferujemy mieszkań nieumeblowanych, jeśli jednak jesteś takim zainteresowany/-a - napisz do nas.

W trakcie wynajmu

W przypadku dodatkowych pytań dotyczących Twojej umowy najmu lub jeśli chcesz ją przedłużyć, prosimy o kontakt z [email protected]

W przypadku pytań związanych z płatnościami czynszowymi lub usterkami w mieszkaniu, prosimy o kontakt z zarządcą nieruchomości: [email protected]

Dane kontaktowe służb w razie nagłych wypadków:

Policja: 997

Straż Pożarna: 998

Pogotowie ratunkowe: 999 lub 112

Tak, nieduże zwierzęta domowe, nauczone przebywania w mieszkaniu, są dozwolone. Prosimy pamiętać, że najemca odpowiada za zwierzę i potencjalne szkody wyrządzone przez nie w mieszkaniu lub budynku.

Tak. Możesz wynająć miejsce parkingowe przy okazji podpisywania umowy najmu mieszkania. O szczegóły zapytaj nasz zespół. Jeśli chcesz wynająć parking w trakcie trwania umowy najmu, skontaktuj się z adresem [email protected]

Regulamin obowiązujący mieszkańców budynku jest załącznikiem do Twojej umowy najmu. Aktualizacje mogą być przesyłane drogą mailową.

Dozwolone jest tylko umieszczanie takich dekoracji, które nie ingerują w żaden sposób w stan mieszkania, który należy na koniec najmu przywrócić do jego początkowej postaci.

Niestety nie.

Skontaktuj się z zarządcą nieruchomości.

Zależy nam, byś cieszył się komfortem wynajmu, dlatego wraz z umową udostępniliśmy Ci regulamin budynku, z prośbą o przestrzeganie jego zasad. Współtworząc wspólnotę apartamentowca, musimy pamiętać także o innych mieszkańcach.

W budynku możesz usłyszeć standardowe odgłosy codziennych czynności, także w nocy (gotowanie, prysznic itp.). Jeśli wystąpi nagminne zakłócanie spokoju i porządku wbrew zasadom regulaminu, prosimy o podjęcie działania. W pierwszej kolejności najlepiej bezpośrednio porozmawiać z sąsiadem, powodującym zakłócenia. Najprawdopodobniej nie wie, że może przeszkadzać.

Wspólnym obowiązkiem wszystkich mieszkańców jest obserwacja potencjalnych przejawów wandalizmu czy nieporządku. Jeśli zauważysz coś niepokojącego, skontaktuj się z zarządcą nieruchomości - [email protected]

Jeśli podejrzewasz działalność przestępczą lub poczujesz, że życie twoje lub sąsiada jest zagrożone, prosimy o pilny kontakt z policją.

Tak. Więcej informacji udzieli nasz zespół ds. wynajmu.

Jak najbardziej, odwiedziny przyjaciół czy rodziny są dozwolone. Pamiętaj tylko, że Twoi goście muszą przestrzegać regulaminu budynku, dołączonego do Twojej umowy najmu. Jako najemca odpowiadasz za pobyt gości i podjęte przez nich działania na terenie mieszkania, jak i całego budynku.

W skład płatności za media wchodzi opłata za wodę, opłata za ogrzewanie oraz opłata za energię elektryczną, a także inne podobne opłaty, związane z korzystaniem z mieszkania. W zależności od rodzaju podpisanej umowy, jesteś zobowiązany do ich uiszczania w formie zaliczkowej (wówczas będą rozliczane na podstawie faktycznego zużycia, dzięki cyklicznym odczytom liczników co 3 miesiące), lub będziesz obciążony kosztami faktycznego zużycia mediów w bieżących okresach rozliczeniowych.

Meldunek czasowy jest możliwy na podstawie umowy najmu. Pamiętaj, że nie możesz zameldować się na dłuższy okres, niż okres Twojej umowy. Po wyprowadzce jesteś zobowiązany wymeldować się z lokalu. Zameldować się w danym mieszkaniu może zarówno najemca, jak i osoby wyszczególnione w umowie jako osoby zamieszkujące.

Tak, zmiany do umowy najmu są możliwe, aczkolwiek wiążą się one z dodatkowym kosztem wyszczególnionym w Twojej umowie najmu.

Pamiętaj, aby zwrócić mieszkanie dokładnie w takim stanie, w jakim sam chciałbyś je zastać, tzn. takie, jakie zostało Ci przekazane. Sprzątaj na bieżąco, co pozwoli utrzymać lepszą kondycję lokalu oraz zmniejszy ewentualne potrącenia z depozytu na profesjonalne czyszczenie czy naprawy. Usterki zawsze zgłaszaj bezzwłocznie. Ich potencjalny rozwój może zostać potraktowany jako Twoje zaniedbanie.

Umowy zawierane są na czas określony i nie ma możliwości ich wcześniejszego wypowiedzenia, dlatego prosimy o odpowiedzialne podejmowanie decyzji dotyczących najmu.

Masz więcej pytań?

Jesteśmy tu dla ciebie!
Kontakt

Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony. Państwa prywatność ma dla nas ogromne znaczenie, a bezpieczeństwo danych to priorytet. Korzystamy z plików cookies, które pomagają nam dostosować treść do indywidualnych preferencji oraz dostarczać jeszcze wyższą jakość usług. Prosimy o wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies i zapoznanie się z polityką prywatności.